Reform az üzleti világban: integrált vállalatirányítási rendszer

Sokaknak már elképzelhetetlen lenne irányítani egy vállalatot ERP rendszer nélkül. Persze lehetséges, de vajon megéri nélkülözni az általa kínált előnyöket? Természetesen nem, mert az integrált vállalatirányitási rendszer megjelenése mérföldkő volt az üzleti világban.
Manapság már sokféle változata létezik, hiszen sok rendszerfejlesztő cég kínálja szolgáltatásként a saját példányát. A lényeg, hogy felismerjük melyik igazítható leginkább a vállalatunk igényeihez. Melyikből lehet kihozni a legtöbbet az üzleti folyamatok hatékony menedzselésével. Egyáltalán miként alakult át a nagyvállalatok irányítása az ERP rendszerek révén?
Irányítás integrált vállalatirányitási rendszer nélkül
Mivel már régen léteznek globális vállalatok, felmerülhet a kérdés, hogy ezeket miként működtették integrált vállalatirányitási rendszer hiányában.
Anno a manuális és fragmentált folyamatok kerültek előtérbe. Ezek olyan rendszereket jelentettek, amik a részlegek elkülönített működésén alapultak. Működésükből számos hatékonysági probléma született, az információveszteségből kifolyólag.
Természetesen már akkor is igyekeztek átfogó képet festeni a folyamatok működéséről és ez alapján kialakítani egy stratégiát, de hiányos adatokkal ez olykor csak amolyan tippelgetésbe és blöffölésbe csapott át. Érthető, hogy így, a torpedó játék alapján nem lehet sokáig sikeresen vezetni egy vállalatot.
A lassú és pontatlan információáramlás a döntéshozatalt is megnehezítette és hiányzott az egészből az átláthatóság.
Forradalmi újításokat hozott az integrált vállalatirányitási rendszer
A segítségükkel létrehozhatóvá vált egy egységes adatbázis a különböző részlegek integrálása révén. Sokkal gördülékenyebbé vált az ezek közötti oda-vissza kommunikáció. Az adatkezelés is leegyszerűsödött. A döntéshozatal szintén felgyorsult, ami azt eredményezte, hogy akinek a rendelkezésére állt egy integrált vállalatirányitási rendszer, az képes volt gyorsabban reagálni a piaci változásokra. Hatékonyabbá tette az erőforrásgazdálkodást, ami elősegítette az optimális működést.
Összességében elmondható, hogy az ERP rendszerek jelentik a jövőt a vállalatirányítás hatékonyabbá tétele terén.